Napsali jsme do Mokrolazeckého zpravodaje - číslo 2/2017

Mokrolazecký zpravodaj – LK Mokré Lazce

Nastal podzim a my bychom Vás chtěli informovat o činnosti našeho klubu za uplynulé období. U příležitosti oslavy MDŽ jsme uspořádali společensko-sportovní akci v Kravařích s bowlingovým zápolením. Pro ženy byla připravena malá pozornost.

Tradiční setkání na chatě lazeckých seniorů se zástupci našeho klubu si všichni pochvalovali.

Závodní sezonu jsme odstartovali 08.dubna Bolatickou třicítkou. Hlavním tahákem byl start Jaroslava Kulhavého, olympijského vítěze, mistra světa a vítěze světového poháru. Trať vedla převážně terénem a díky dešti před závodem, byla zajímavější a vyžadovala větší zdatnost. Mezi pětisty startujících se objevili také jména tří našich členů. Nevedli si špatně, Xenie Pravdová se umístila ve své kategorii na 3. místě, Jaroslav Kříbek v kategorii muži nad 60 let se umístil na 7. místě a Břetislav Sýkora obsadil 19. místo v kategorii muži 50-59 let.

Pravidelné víkendové vyjíždky do okolí naší obce jsme obohatili prvního května o cyklo-turistickou akci Bílý kámen ve vojenském prostoru Libavá. Akce nám umožnila poznat zajímavá místa jinak celoročně uzavřeného kraje: nenápadný pramen evropského veletoku Odra, čistou přírodu netknutou lidskou civilizací, výcvikový prostor armády ČR.

Na Májovém bobru MTB v Bobrovníkách 13.května startovala za náš oddíl Xenie Pravdová. Vybojovala 3.místo ve své kategorii.

V sobotu 20.května se proběhl turistický výlet z Karlovy Studánky na Praděd údolím Bílé Opavy. Je škoda, že výšlapu se zúčatnilo málo lidí.

Třetí červnovou sobotu se uskutečnil pro členy a příznivce autobusový zájezd do Jeseníků. Po přibližně dvou desetiletích jsme navázali na historicky velmi populární výlety lyžařů do okolních hor s tradičním výjezdem od naší hospůdky. I přes nepřízeň počasí byla účast velmi slušná, většina účastníků absolvovala túru od Motorestu Skřítek na Ovčárnu (pozn. délka 12 km, převýšení 595 m). Přestože byl červen, déšť a silný vítr na hřebeni ochladily vzduch až k nule. V kombinaci s hustou mlhou napadala nejednoho turistu paralela s Gustavem Andělem na Lomnickém štítu! Náročnou hřebenovku nakonec zvládli všichni - od nejmladšího čtyřletého turisty, až po zkušeného 70 letého horala. Spolu s ostatními „účastníky zájezdu“ jsme se sešli v Karlově Studánce, na kolonádě jsme se napili železité kyselky a vyjeli vstříc domovu. Vzhledem ke kladným ohlasům to nebyl jisto jistě zájezd poslední! A co vy, čtenáři, přidáte se k nám?

Další zajímavou akci, kterou jsme organizovali již druhým rokem, byl cyklovýlet na jižní Moravu v termínu 20.-25.června. Ubytování jsme byli na dvou místech: v Mlýnu Sedlec a ve Valticích. Čtrnáct bikerů každý den vyjíždělo do okolí, aby poznali krásnou krajinu Pálavy a Lednicko-valtický areál. V sobotu 24.června jsme se zúčastnili akce "S vínem pěšky i na kole" pořádané CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, kde si naši "cyklovinaři" také zazávodili. Všichni obstáli v konkurenci velmi dobře, navíc Břetislav Sýkora vybojoval 3. místo v mužské kategorii.

Za krásného slunečného odpoledne jsme přivítali letní prázdniny na naší chatě s country kapelou Kmeti. Příjemná hudba, pěkné počasí, dobré občerstvení, co si více přát. Další podobná akce je již v plánu. Dorazíte za námi na chatu?

V nejvýchodněji položené obci Bukovec proběhl další cyklovýlet, a to v období 05.-08.července. Devět účastníků poznávalo krásnou krajinu Beskyd. Za ideálního počasí jsme najezdili přes 200km. Navštívili jsme mimo jiné zajímavé místo Trojmezí -česko-slovensko-polskou hranici.

Zamračené počasí a předchozí déšť způsobil, že 1.ročník Pustopolomské 20 konaný dne 12.srpna bude mít zajímavou a náročnou trať. Na startu byli také dva naši zástupci a jeden z nich obsadil ve své kategorii 3.místo.

Vrcholem celé naší cyklistické sezony byla Mokrolazecká 60. Uskutečnila se jako 21.ročník, 15. mistrovký závod v silniční cyklistice jednotlivců seriálu FORCE SPAC. Na start se postavilo 151 závodníků ze širokého okolí i z Polska. Za naše barvy startoval Michal Figura, ve velké konkurenci si nevedl špatně. Závod zviditelňuje nejen náš oddíl, ale také naši obec. Účastníci si pochvalovali dobrou organizaci. Děkujeme všem sponzorům, mimo jiné také obcím Hrabyně a Háj ve Slezsku.

Klub pořádá i nadále nedělní vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí. Uvítáme další účastníky, kteří se k nám připojí. Máme připravené další zajímavé akce a doufáme že se na nich s Vámi potkáme.